Srvátkový permeát

Srvátkový permeát je vyrobený z čerstvej, pasterizovanej srvátky, z ktorej sa získava jej proteín. Srvátkový permeát sa zahustí a následne sa vysuší rozprašovaním.

 

Permeát je vedľajší produkt výroby mlieka alebo srvátkových proteínových koncentrátov vyrobený ultrafiltráciou. Permeát obsahuje rozpustné časti mlieka alebo srvátky, mliečne soli a laktózu. Po zahustení kvapalného permeátu sa výrobok suší a kryštalizuje rozprašovaním. Správna kryštalizácia je dôležitá pre požadované vlastnosti výrobku.


Srvátkový permeát  je efektívnym nástrojom pre zníženie nákladov a zníženie úrovne využitia jednotlivých cieľových surovín ako je sodná soľ, cukor, kakao, alebo syrový práškok.


Permeát má veľa rôznych aplikácií, napríklad v mliekarenskom priemysle, cukrovinárskom priemysle, pri výrobe kondenzovaného mlieka, zmrzlín, aromatizátorov, stabilizátorov, zahusťovadiel, v pekárenskom priemysle, pri výrobe tukov, v pivovarníckom priemysle, pri výrobe syrov, pri spracovaní mäsa, ako plnivo pre potravinárske výrobky, pri výrobe výživy pre športovcov, vo výrobe nápojov, v kozmetickom priemysle, pri výrobe kŕmnych zmesí pre hospodárske zvieratá.Balenie: 25 kg trojvrstvové papierové vrecia
 

Vlhkosť

max. 5,0 %

Bielkoviny

max. 9,0 %

Laktóza

65 - 85 %

Obsah tuku

0,8 - 3,0 %

Popol

10 - 15 %

Spálené častice

Disk A